Papuošalų priežiūra

 • Tik tinkamai prižiūrimi papuošalai ilgiau nepraras savo grožio!


  Tad visada siūlau vadovautis viena svarbia taisykle – papuošalais puoškitės paskutiniais ir nusiimkite pačius pirmus!

   

  Papuošalų priežiūra

  •  Tiesioginiai saulės spinduliai. Papuošalai labai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, tad nereikėtų jų laikyti ant palangių ar kosmetinių staliukų, kuriuos tiesiogiai apšviečia saulė, nerekomenduojama degintis prie jūros ar ežero su papuošalais, giliai juos paslėpkite rankinėje. Tiesioginiuose saulės spinduliuose laikomi papuošalai gali greitai išblukti ir prarasti blizgesį.
  • Drėgmė. Nerekomenduojama papuošalų laikyti drėgname vonios kambaryje, taip pat nereiktų maudytis dėvint papuošalus, ypač vengti chloruoto baseino vandens. Nepamirškite prieš maudantis ar plaunant indus papuošalus nusiimti.
  • Kosmetika. Rekomenduojama papuošalus užsidėti tik tada, kai nudžiūsta kūno kremas, kvepalai ar plaukų lakas. Ypač venkite tiesioginio kosmetikos patekimo ant papuošalų paviršiaus, nes tiek natūralūs akmenys, tiek metalo detalės labai dažnai sureaguoja į kosmetikos sudedamąsias dalis.
  • Cheminės priemonės. Namuose dirbant įprastus buities darbus reikėtų nepamiršti nusiimti papuošalus ir juos saugoti nuo kontakto su cheminėmis priemonėmis. Net brangiausi juvelyriniai dirbiniai nėra visiškai atsparūs cheminėms valymo priemonėms ir jų paviršius gali suskilti ar net susibraižyti.
  • Aštrūs daiktai. Kuriant rankų darbo papuošalus, naudojama daug skirtingų priemonių – specialūs siūlai, juvelyriniai troseliai, elastinės gumytės, valai ir kt., tad reiktų atsargiai elgtis su aštriais daiktais, nes nesunkiai galima nutraukti, pažeisti ar subaižyti papuošalus.

   

  Papuošalų laikymas


  Papuošalus laikykite tam skirtose vietose – spintelėje, komodoje ar stalčiuje. Jei yra galimybė, visus papuošalus reikėtų laikyti atskirai, pavyzdžiui, originalioje papuošalų pakuotėje ar atskirose dėžutėse arba medžiaginiuose maišeliuose. Tokiu būdų papuošalai nesilies vienas su kitu, neturės galimybės net tik susinarplioti, bet ir keisti išvaizdos dėl kontakto su skirtingais metalais.


  Papuošalų valymas


  Nešiojant papuošalus, jie reaguoja į kūno pH, prakaitą, juos veikia įvairūs aplinkos veiksniai, tad laikui bėgant kai kurie metalai gali keisti spalvą, prarasti blizgesį. Norint, kad papuošalai tarnautų ilgai, atrodytų gražiai, juos būtina naudojant specialias priemones, servetėles valyti. Neplaukite vandenyje ar su vandeniu, šlapiu skudurėliu jokio papuošalo! Jeigu neturite specialių priemonių ir servetėlių, atsargiai valykite minkštos medžiagos skiautė.


  Nepamirškite, kad nesilaikant šių patarimų gali pakisti, išblukti, išnykti papuošalo spalva, metalinės detalės pakeisti spalvą, surūdyti, neatsargiai dėvint, netinkamai laikant papuošalus, juos lengvai galima sugadinti, pakeisti jų formą, netgi sulaužyti.